Group/Class Fee

- Our products are copyrighted to be used with the children that live within your own household. You may not share our products with anyone.
- You will need to pay a license to copy fee when you teach with one of our products in a group setting with children who are not your own. The fee is 4.00 per student.
- The fee applies to one product. All subsequent products used within a group setting will require a license to copy fee per student, too.
- Enter the number of students you are paying for in the quantity box to the right.
- You do not have to pay a fee for your own children in your household.
- After payment, you will receive a document to print and keep for your records showing that you are in compliance with our copyright.
- If you are not printing at home, you may need to show this document at places like Office Depot, Staples, etc. before they will make copies of our copyrighted material.
- THANKS so much for choosing A Journey Through Learning Lapbooks!